טיול בסין

אוג 20, 2012   //   by admin   //   יעדים אטרקטיביים  //  No Comments

אנשים רבים מתחילים להשתעמם מהמקומות הרגילים שאליהם מקובל לנסוע היום לטיולים לחו"ל. כל הדרכים הפשוטות – חופשות בטן-גב בבתי מלון, או טיולים צפויים ומשעממים בבירות אירופה (שדומות מאוד זו לזו), או נדודים של אחרי הצבא בדרום אמריקה, הודו ותאילנד.
אם כל זה כבר נמאס לכם ואתם מחפשים אחר הרפתקה אמיתית, כדאי לכם לשקול טיול מרגש ובלתי נשכח בסין. למה דווקא סין? מדובר באחת האימפריות העתיקות בעולם, שמאז ומתמיד הייתה שונה מכל העולם. גם כיום זה כך, היות ומדובר במעצמה הקומוניסטית היחידה בעולם כולו, אך אין זה מבטל את המסורת המרתקת והמגוונת של ארץ זו.

גלו את התה האמיתי במולדתו
חובבי תה מושבעים יכולים למצוא עניין מיוחדת בסין, משום שמדובר במקום שבו לראשונה החלו ליצור חליטות צמחים ולעשות שימוש בתה. עד היום, התה הסיני נחשב לתה המדהים ביותר בעולם, שיכול לעורר בכל אדם תחושות עמוקות ובלתי נשכחות, שיש שמשווים אותם אפילו להשפעה של כמה סוגי סמים קלים – אך באווירה נעימה, בצורה חוקית, וללא תופעות לוואי ונזק לבריאות, רק תרומה רבה. סין נודעת ג במספר הרב של האנשים שמגיעים לשיבה עמוקה, עד לגיל מאה ויותר. אין ספק שצריכת התה, שגם תורמת לבריאות וגם עוזרת להירגע (הרי כל המחלות – הן מעצבים), תרמה מאוד לאריכות הימים שלהם.

סין והתה – אז ועכשיו
במסגרת טיול בסין תוכלו לראות את הדרך שבה מגדלים כיום את התה הסיני הידוע והמפורסם בעולם כולו. תה הינו אחת ממרכיבי הכלכלה של סין, פריט שמיוצא למערב בצורה פעילה ביותר. סינים מבינים היטב בתה, משום שדווקא הקיסר שן-נונג גילה את הטעם הנפלא שמתקבל כאשר זורקים כמה עלי תה לתוך מים חיים.

מאז גילוי זה בשנת 2737 לפנה"ס החל להתפתח טקס התה המסורתי הסיני, שאם הזמן נהפך למרכיב חשוב ביותר של חיי החברה הסינים, וגם חלחל לעבר יפני, ובמאה ה-20 – גם אל המערב. טיולי תיירות לסין מאפשרים לראות את כל הדרך שעברה מסורת שתיית התה מגילוייה, ואת היום. בנוסף, האפשרות ללגום תה סיני אמיתי הינה סיבה טובה לנסוע למדינה קסומה זו.

השאר תגובה