דילים לחול – זה לא בשמיים

אוג 12, 2012   //   by admin   //   יעדים אטרקטיביים  //  No Comments

מאז ומתמיד, טיסה נחשבה (וכך גם כעת) לדרך הכי נוחה לנוע מיעד ליעד. הכניסה לטיסה, דיילות במדי עבודה ייצוגיים, הקול של הקפטן ברמקולים והנחיתות המיוחלות גורמים תחושת שמחה לכ"כ הרבה אנשים בכל מקום בכדור הארץ, מדי יום ביומו.
יחד עם זאת, לצערנו כרטיסי טיסה זה עסק לא זול בכלל (וזה לא הולך ומשתפר נכון להיום), חרף שיחסית לשנים עברו טיסות נהיו נגישות לעוד ועוד תיירים פוטנציאליים בחלוף השנים, עלות הטיסה לא יורדת כשסיבה משמעותית לזה היא הידלדלות משאבי האנרגיה בעולם.

במידה ותבחרו לבלות את חופשת הקיץ הקרובה שלכם בחו"ל יש מס' עניינים שכדאי לברר לפני שרוכשים טיסה או דילים לחו"ל. ראשית חשוב להגיד, מומלץ תמיד לכולנו לשריין את טיסתנו זמן רב ככל הניתן לפני התאריך המתוכנן. ניקח לדוגמא את ניו יורק כיעד. טיסות בתקופה הנוכחית מתחילות בדרך כלל מ900$ לטיסה לא ישירה ומגיעות גם ל2000$ ויותר לטיסה ישירה בחברה טובה. מדובר בעליית מחיר של עשרות אחוזים בהשוואה למספר שנים.

יחד עם זאת, במידה והיינו משריינים כרטיס טיסה לניו יורק שנה מראש (כן, יש אנשים שעושים את זה) היינו יכולים לקבל כרטיס טיסה במחיר זיל הזול של 600-700$. האם זה שווה את הסיכון? יש שחושבים שכן. למעשה, ניתן ואף רצוי למזער את הסיכון על ידי רכישת ביטוח של ביטוח טיסות. מדובר בתוספת של כמה עשרות דולרים – למקרה שחלילה לא יצא לנו להיות על הטיסה מכל סיבה שהיא.

למעשה, רכישת כרטיסי טיסה היא אמנם פעולה שנעשית באופן שוטף על ידי הרבה אנשים. ברם, אם נפתח קצת מודעת לאופציות שעומדות לפנינו, נוכל להתנהל בצורה הרבה יותר חסכונית וחכמה על מנת לחסוך כמה שיותר במחירי הנופש שלנו, שהם הכרחיים לכל הדעות. יהיו פעמים שיהיה לנו עדיף לקנות כרטיס טיסה ברגע האחרון ויהיו פעמים (לרוב בטיסות ארוכות) שנוכל לקנות בצורה חכמה והרבה זמן מראש – כל מקרה לגופו.

לסיכומו של עניין – בפעם הבאה שאתם מזמינים דיל לחו"ל או לארץ, שיקלו את האפשרויות העומדות בפניכם, התנהלו נכון מבחינה כספית ותרוויחו בגדול!

השאר תגובה