השכרת רכב בחו"ל – כדאי לדעת!

אפר 15, 2012   //   by admin   //   יעדים אטרקטיביים  //  No Comments

האם אתם זקוקים לרכב בחופשה הקרובה שלכם בחו"ל? החל מרישיון נהיגה בינלאומי וכלה בביטוחים אמינים –  השכרת רכב בחו"ל, בארץ זרה, יכולה להיות קצת יותר מסובכת מאשר השכרת רכב בארץ.

העצות הבאות ינחו אתכם ויסבו את תשומת ליבכם למספר דברים שאולי לא חשבתם עליהם:

כדאי להזמין את הרכב השכור מראש. אתרים להשוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל יסייעו לכם לחסוך כסף. חפשו באתר מכוניות זהות שמציעות חברות בתאריכי הנסיעה שלכם, והשוו את מחירי ההשכרה שמציעות.

נסו לארגן ולסגור הכול לפני שאתם יוצאים מהארץ. בעיות עלולות לצוץ כשאתם כבר בחו"ל כמו גם האפשרות שתצטרכו לשלם יותר בגלל שינויים בשער החליפין של המטבע המקומית.

ייתכן ויהיו חיובים נוספים עבור שכירת רכב בסוף שבוע או בגלל קילומטראז' נוסף. לכן, כדאי לבדוק נושאים אלה לפני החתימה על ההסכם עם החברה. רצוי לברר גם באיזו שעה צריך להחזיר את הרכב כדי שלא תחויבו עבור 24 השעות הנוספות. רבים מחויבים עבור יום מלא נוסף, מאחר שהחזירו את המכונית לפני שהחלה ספירתו של יום נוסף.

בחרו במכונית קטנה יותר ממה שהייתם רוצים לבחור. באירופה למשל, רוב המכוניות הן בעלות גיל ידני, ומחירן של המכוניות האוטומטיות יהיה בדרך כלל גבוה יותר.

אם אתם נוסעים למדינה שבה נוהגים בצד שמאל של הכביש, בדקו שאתם אכן חשים נוח לנהוג במצב שכזה.

בדרך כלל רישיון הנהיגה הישראלי מהווה גם רישיון בינלאומי. אבל, במדינות מסוימות ידרשו מכם להציג רישיון נהיגה בינלאומי, שהוא בדרך כלל פיסת נייר שמכילה את כל האינפורמציה בעשר שפות שונות. טופס זה מוכר על ידי יותר מ-150 מדינות. השיגו את רישיון הנהיגה הבינלאומי לפני שאתם יוצאים מהארץ.

ביטוח הרכב הנוכחי שלכם לא יכסה את עלויות ביטוח השכרת רכב בחו"ל. כדאי לבדוק שהביטוח שלכם מתאים לדרישות המינימום שנהוגות במדינה בה תנהגו.

הצטיידו במפות דרכים לפני שאתם יוצאים מהארץ. מפה יכולה להיות יקרה כי ברוב המדינות מנצלים את התיירים ומוכרים את המפות בעלות גבוהה.

הורידו באינטרנט את מפות המדינה אליה אתם נוסעים ל-GPS שלכם לפני שאתם עוזבים את הבית. ניתן גם לשכור יחידת GPS מהחברה שמעניקה לכם שירותי השכרת רכב בחו"ל. אם תיקחו את המכשיר שלכם איתכם הדבר יחסוך לכם כ-15$ ליום, הרי הוא לא כל כך כבד.
ולסיום, השכרת רכב תעניק לכם את החופש להסתובב ולחקור כל מקום יותר לעומק.

השאר תגובה