הביקור שלי בלונדון

פבר 6, 2012   //   by admin   //   יעדים אטרקטיביים  //  No Comments

לפני מספר חודשים יצא לי לבקר לראשונה בלונדון. מזה זמן שרציתי לבקר בעיר, אולם, כמו במקרים רבים אחרים, גם אני חיכיתי לתזמון המתאים ביותר. המסקנה הראשונה שלי מהביקור? שאין מה לחכות וחבל שלא לבקר בעיר בהזדמנות הראשונה שאתם מעוניינים לצאת לחופשה. לטובת מי שמתכוונים לנסוע בזמן הקרוב ללונדון, להלן כמה עצות על טיסות ללונדון.

העונה המתאימה ללונדון
עתה, כשיש טיסות מוזלות ליעדים רבים באירופה ובעולם היוצאות גם מישראל, חשבתי שיהיה חבל שלא לנצל את ההזדמנות ולנסוע ללונדון. הופתעתי לגלות, כי גם טיסות ללונדון, שנחשבות טיסות סדירות, הן זולות למדי ובסופו של דבר העדפתי את הטיסה באמצעות אחת החברות הגדולות, בעיקר בשל השקט הנפשי שיש בטיסה עם חברה מוכרת, בכל הנוגע לאפשרות ביטול הטיסה וכו'. בסופו של דבר מחירי הטיסות הסדירות היו דומים למדי למחירי הטיסות המוזלות.

אחד החששות שהיו לי לפני הטיסה ללונדון היה מזג האוויר. טיסות ללונדון ניתן למצוא במשך כל השנה, אולם חששתי שמזג האוויר הלונדוני, אשר ידוע כחורפי משך כל השנה, עלול להפריע למהלך התקין של הטיול. מאידך, היה לי ברור, כי טיסה בחודשי הקיץ תמקם אותי בעיר באחת מעונות התיירות העמוסות ביותר. בסופו של דבר החלטתי לטוס בחורף, ואני חייב לציין שלא התאכזבתי.

ואם כבר במידע טכני עסקינן, אז הנה עוד כמה פרטים על טיסות ללונדון בכלל: שדה התעופה העיקרי של העיר הוא שדה התעופה הית'רו, שהוא גם בין שדות התעופה העמוסים ביותר בעולם כולו. שדה התעופה עצמו נמצא במרחק קצר ממרכז העיר, ויש תחבורה ציבורית נוחה משדה התעופה אל העיר עצמה. אורכן של טיסות ללונדון הוא כ-5 שעות.

בחלק מהמקרים ניתן להשיג טיסות ללונדון הכוללות גם את המלון והשהייה לאורך כל תקופת החופשה בעיר, ואז בדרך כלל ניתן לכלול גם שירות הסעה משדה התעופה אל המלון. המלונות בלונדון רבים ומגוונים ומתאימים לכל טעם ותקציב. אם אתם מעוניינים בחוויה מיוחדת במינה, הרשו לי להמליץ דווקא על מלונות עממיים יותר, שיאפשרו לכם לטעום מעט יותר מהאווירה הלונדונית.

אל תוותרו על פאב אנגלי מסורתי
בסופו של דבר הבחירה בעונת החורף לביקור, השתלמה מאוד. בזכות הבחירה בעונה אשר יש בה הרבה פחות תיירים, יכולתי להגיע אל כל היעדים שתכננתי, מבלי יותר מדי המתנה בתורים, ואפילו עם מידה מסוימת של ספונטאניות. למזלי, פגשתי בלונדון גם כמה חברים שיצא לי להכיר במסגרת קורס באוניברסיטה בו השתתפו סטודנטים אנגלים, ואלה לקחו אותי לביקור בכל האתרים המפורסמים. עם זאת, אני חייב לציין שאחד הדברים שהכי נהניתי מהם היה דווקא ביקור בפאב אנגלי מסורתי.

האווירה המקומית בפאב, נראתה בדיוק כמו בסרטים על לונדון. אנשי עסקים הגיעו בסיום יום עבודה עמוס לשתות ולפרוק את הלחץ, המוסיקה הייתה מקסימה. עבורי זה היה פשוט מושלם!

השאר תגובה