למה ביטוח נסיעות לחו"ל לא מספיק ומהו ביטוח רפואי לחו"ל?

יונ 29, 2016   //   by admin   //   טיפים והמלצות  //  No Comments

אין דבר יותר חשוב מאשר הבריאות שלנו ולכן אנשים מכל רחבי העולם מבצעים השקעה כספית שאינה מבוטלת על מנת להשיג את הביטוח הרפואי הכי טוב שהם יכולים להשיג, כאשר בכל מדינה יש את הביטוח הרפואי הרלבנטי לה. בארץ ישראל קיים ביטוח רפואי מתוקף חוק בריאות ממלכתי אשר מכסה את המבוטח שהוא אזרח הארץ בכל מקרה רפואי עם תשלום עבור ביטוח בריאות מתוך המשכורת החודשית ותשלום עבור קופת החולים בה כל אחד יכול לבחור לרשום את עצמו בצורה עצמאית.

במדינות אחרות הדברים אינם מתנהלים בצורה דומה ואפשר לראות כי מקרים רבים של אנשים שאינם יכולים להשיג לעצמם ביטוח רפואי הולם נדחקים אל השוליים והם נאלצים לחפש אחר מרפאות חינם שמסייעות להם לקבל את הטיפול לו הם זקוקים. מה קורה כאשר ישראלי מחליט לעבור בצורה תקופתית קצרה או אפילו לתקופה של כמה שנים טובות מתוקף העבודה שלו אל מדינה אחרת? איך הוא מקבל את הטיפול הרפואי השוטף?

לא מסתפקים בביטוח נסיעות לחו"ל

כאשר אדם רוכש ביטוח נסיעות לחו"ל הוא אכן מכוסה למקרי חירום רפואיים יחד עם עוד כל מיני מקרים כמו ביטוח כבודה וכדומה. כלאחד בהתאם לביטוח נסיעות שאותו הוא בחר לכוש, אולם ביטוחים מסוג אלה אינם מיועדים עבור אנשי עסקים ואנשים שמבצעים רילוקיישן למדינות אחרות מפני שהם זמניים ונועדו לטיסות ארעיות עם ביטוח רפואי מוגבל ביותר שאינו מיועד לאדם שזקוק טיפל רפואי שוטף כמו טיפולי שיניים, טיפול אצל רופא נשים או טיפול אצל רופא משפחה אלא למקרים בהם בטעות נופלים ושוברים את הרגל או שנזקקים לשירות חירום כי אחת מהשיניים נשברה. כאן למעשה מתעורר הצורך להבין כיצד מערכת הבריאות במדינה בה נמצאים פועלת ולדאוג מבעוד מועד לקבל את השירות הרפואי בצורה הכי פשוטה, בייחוד כאשר נמצאים במדינה שאיננו דוברים את השפה המדוברת בה.

מעטפת רפואית חוצת גבולות

ביטוח בריאות לחו"ל מאפשר לכל הישראלים שנמצאים מתוקף תפקידם בעבודה או בלימודים במדינה אחרת שאינה ישראל מבלי לוותר על הצורך בקבלת טיפול רפואי באופן קבוע, בכל מקום בו הם נמצאים על פני כדור הארץ. ביטוח רפואי לחו"ל מאפשר להתמודד עם מצבים רפואיים בצורה של מערך מסודר גם מבחינה טלפונית עם נציגים דוברי עברית שיכולים להסביר להם את הבעיה בשפה העברית, וגם עם מערך מוכן מראש של מרכזים רפואיים שערוכים לקבל את האזרחים הישראלים בקליניקות, בתי חולים ואפילו על ידי ביצוע של ביקורי בית כך שתמיד חשים את הביטחון הזה שצריכים לקבל כאשר נמצאים במדינה זרה עם תרבות רפואית שונה.

השאר תגובה