יוצאים לטיול ארוך – אל תשכחו לעבור במרפאת מטיילים

אוג 20, 2015   //   by admin   //   טיפים והמלצות  //  No Comments

עומדים לצאת לטיול ארוך? משתחררים מהצבא ורוצים לראות עולם כמו שצריך? נוסעים למדינות אקזוטיות ולא יודעים אילו הכנות ישמרו על הבריאות שלכם? אם גם אתם עומדים לארוז תרמיל ולצאת לדרך חשוב שתכירו את המשמעות של מרפאת מטיילים. בסקירה הנוכחית נסביר מדוע חשוב כל כך לעבור במרפאת המטיילים, ונכיר גם את השירותים המיוחדים שניתן לקבל במרפאה הייעודית של רשת מור שנקראת "מור למטייל".

לכל חברי קופות החולים

לפני שנבין מהם בדיוק השירותים החשובים שניתן לקבל במסגרת השירות מרפאת מטיילים במור חשוב לענות על השאלה המתבקשת כל כך – עם איזה קופת חולים עובדת מרפאת המטיילים. התשובה, כך מתברר, פשוטה ומאירת עיניים – מור עובדת עם כל קופות החולים כללית, מכבי, לאומית ומאוחדת. יותר מכך, חברי קופות החולים שרכשו ביטוחים משלימים מקבלים את השירותים השונים של מרפאת מטיילים במור במחיר מיוחד ולעיתים אפילו ללא עלות.

לא יוצאים לפני שמתחסנים

מערכת הרפואה הישראלית ותנאי ההיגיינה בארץ סייעו להעביר מהעולם כמעט את כל המגיפות שהיו נפוצות בעבר. עם זאת, חשוב לדעת שבמדינות רבות בעולם, באזור דרום אמריקה, אסיה ובמקומות אחרים יש לא מעט התפרצויות של מגיפות, במיוחד רחוק ממרכזים עירוניים. בדיוק בשל סיבה זאת ובשל לא מעט מחלות מסוכנות, לא מומלץ לצאת לחו"ל לנסיעה ארוכה בלי להתחסן.

מרפאת מטיילים במור, אם כן, נחוצה בכדי להתאים לכל מטייל ולכל תוכנית טיול את החיסונים הנדרשים. חשוב לדעת שגם מי שיצא בעבר למדינה מסוימת והוא עומד לחזור אליה לא בהכרח פטור מחיסון נוסף. ישנם חיסונים רבים שמחייבים חזרתיות ויש גם סוגים שמחייבים מתן של כמה מנות לפני שהחיסון נכנס לפעולה באופן האפקטיבי ביותר.

בין החיסונים שמסופקים למטיילים שיוצאים לארצות אקזוטיות שונות ניתן למצוא חיסון לטיפוס ולפוליו, חיסון לדלקת קרום המוח ולצהבת, חיסון לטטנוס ולדיפטריה, חיסון לקדחת, חזרת, כלבת, אדמת ועוד.

יעוץ אישי ומענה אישי

לכל מי שעומד לעלות למטוס ולצאת לדרך חשוב לדעת שחלק מהחיסונים מצריכים תקופת זמן עד שהם מספקים הגנה ראויה. לכן, אין לדחות את הביקור במרפאת המטיילים לרגע האחרון. בנוסף, חשוב לדעת שלא רק חיסונים ניתנים במרפאות מור.

מלבד חיסונים ניתן להגיע לפגישת ייעוץ מקיפה על רופא מומחה. הרופא מסוגל לייעץ ולהמליץ לכל אחד על הכנות, חיסונים וכללי התנהגות מתאימים במדינות שונות מבחינה רפואית. התנהגות נכונה חיונית גם בהתאם להיסטוריה רפואית אישית וגם על פי תוכנית הטיול. כאשר יוצאים מוכנים ועם ידע מספק ניתן למנוע מצבים לא נעימים כגון שלשולים וכאבי בטן וניתן גם להפחית מחלות זיהומיות שונות שלא נהוג או לא ניתן להתחסן בפניהן.

לסיום, נציין ששירות חדש של מור למטייל מאפשר ייעוץ על ידי רופא גם לנמצאים בחו"ל. השירות ניתן בקלות באמצעות מחשב או אפילו בסמטרטפון, עשרים וארבע שעות ביממה.

השאר תגובה