לכל היוצאים לדרום אמריקה בקרוב – חשוב שתדעו

אוג 17, 2015   //   by admin   //   טיפים והמלצות  //  No Comments

בעוד מספר חודשים, זה יקרה. אתם תצאו לטיול הגדול שלכם בדרום אמריקה, שיספק לכם חודשים ארוכים של הנאה ביבשת עמוסת אטרקציות ומקומות שפשוט חובה לראות. מה שחשוב להדגיש הוא שטיול מהסוג הזה, עקב המאפיינים הייחודיים שלו, מצריך שורה ארוכה של הכנות. המאמר הנוכחי מתייחס למרכזיות שבהן.

הכול מתחיל מחיסונים

מדי שנה מגיעים אל מרפאות המטיילים השונות אינספור מתחסנים לדרום אמריקה, ובמטרה ברורה: לקבל את כל החיסונים למחלות שעלולה לכלול בתוכה היבשת הזו (בייחוד מבחינת האזורים הכפריים ואתרי הטראקים למיניהם). יש לציין שכל טיול בדרום אמריקה כולל בתוכו חוקים משלו, וזאת על פי היעדים הספציפיים בהם מבקרים ותקופות השנה: המבקרים באזור האמזונס, למשל, צריכים להתחסן בפני קדחת צהובה, בעוד חיסונים דוגמת חצבת אדמת חזרת צריכה להיעשות בהתאם ללוח החיסונים של המדינה בה מטיילים.

לצד אלה, יש חיסונים המומלצים לכל מטייל בדרום אמריקה (דלקת כבד A), או לכל הפחות לרובם (טיפוס הבטן או דלקת כבד B, למשל). היות ובחלק מהמדינות בדרום אמריקה סכנת המלריה מוחשית, הרי שבטיולים ארוכים, או לחילופין כאלה המבוססים על מעבר בין מספר מדינות, רצוי להצטייד בתרופות שימנעו הידבקות במחלה החמורה הזו.

מומלץ לבקר במרפאת המטיילים כחודש לפני מועד הנסיעה המתוכנן.

תכנון בסיסי של המסלול

טיול ממוצע בדרום אמריקה כולל בתוכו מימד לא מבוטל של גמישות: אם יש מקום מיוחד שאוהבים במיוחד, למשל, אפשר להישאר בו פרק זמן ארוך יותר מהמתוכנן. אבל, וזה אבל גדול מאד, חשוב מאד לתכנן מסלול כללי, המתייחס למדינות בהן מבקרים, אתרים בהם בגדר חובה וכיוצא בזה. את המסלול יש לקבוע על פי הרצונות הספציפיים שלכם, אם כי מומלץ להתחשב גם בפרמטרים חיצוניים: מזג האוויר הצפוי בכל אזור, אם לוקחים דוגמא ספציפית.

ברוב המקרים, המסלול הדרום אמריקאי הממוצע יהיה באחד משני "גלים": הגל העולה (מתחיל מצ'ילה וארגנטינה ועולה צפונה) והגל היורד (מתחיל בקולומביה ומסתיים בברזיל). כמובן שמשך הטיול והרצונות שלכם יקבעו את המדינות הספציפיות בהן אתם יכולים או מעוניינים לבקר בטיול הנוכחי.

סוגיית הציוד

במהלך טיול בדרום אמריקה, צפוי מעבר מאסיבי בין אזורים, על כל שכן מקומות לינה. הדבר צריך להשפיע על הציוד שלוקחים לטיול הלכה למעשה, כאשר גם לצורך זה יש להכניס לתוך משוואת התכנון את סוג הטיול ומשכו: טיול ארוך שעשוי לכלול בתוכו טראקים וקאמפינג, למשל, מצריך ציוד בסיסי שיאפשר זאת.

נקודה מרכזית נוספת היא שעקב ההליכות המרובות הצפויות עם הציוד, חשוב שלא להעמיס יתר על המידה בפריטים: משקל של 15-20 ק"ג הוא בגדר סביר, בעוד שמשקל גבוה יותר עלול להביא לקשיים מהותיים לאורך כל הטיול. ברוב המקרים נהוג "לרענן" את הציוד שניזוק או הפך לבלוי, כאשר המחירים הנוחים במדינות רבות בדרום אמריקה הופכים את משימת ההצטיידות בפריטים חדשים לאפשרית בהחלט.

השאר תגובה