אוהבים טיולים ארוכים – כמה דברים שכדאי לכם לדעת לפני שיוצאים

יונ 30, 2015   //   by admin   //   טיפים והמלצות  //  סגור לתגובות על אוהבים טיולים ארוכים – כמה דברים שכדאי לכם לדעת לפני שיוצאים

מי לא היה רוצה לצאת לטיול של כמה חודשים לפחות כשעל גבו תרמיל ובתוכו דרכון עם כרטיס טיסה פתוח. טיול ארוך היא חוויה שבה אפשר לגלות הרבה דברים חדשים על עצמך, על דרכי ההתמודדות שלך עם העולם וגם להכיר אנשים חדשים מרתקים. על מנת שטיול כזה יהיה מוצלח ומהנה, חשוב להתכונן אליו נכון וכמובן לעשות חיסונים, במיוחד אם היעדים שבהם אתם עומדים לבקר הם מקומות מרוחקי או אקזוטיים. מור – מרפאת מטיילים יסיעו לכם להבין אילו חיסונים נחוצים באזור אליו אתם נוסעים ואילו דגשי זהירות הנוגעים לבריאות ישנם במקומות הללו. פנו למרפאה הזו כחודש לפני היציאה לטיול, על מנת להספיק לבצע את כל החיסונים ולקבל רשימה של תרופות שכדאי שיהיו איתכם בתיק כדי שתוכלו לשמור על בריאותכם לאורך הטיול כולו.

מה לארוז בתיק

על מנת ליהנות מטיול ארוך, כדי להשיל את החיים הרגילים ולהיות כמה שיותר קליל ולחוש את החופש האולטימטיבי. המטיילים המנוסים ממליצים שלא להעמיס את התיק עם דברים שאפשר לקנות בכל מקום כמו דברי היגיינה למשל וגם לא לסחוב ספרים כבדים ומדריכי טיולים, מכיוון שבכל מקום שבו יש מקבץ מטיילים ניתן להחליף ספרים בכל השפות ולעיין במדריך הטיולים של המקום. קחו איתכם כמה בגדים חמים, סדין ומגבת, תיק רחצה, זוג נעלי הליכה סגורות וסנדלי מטיילים. בגד ים, רמקולים ומחברת לכתיבת הזיכרונות יהיו גם כן נחוצים.

ומה עם הטלפון

אנו חיים בעולם שבו האביזרים הטכנולוגיים אינם נפרדים מאיתנו ולא לדקה במהלך שעות הערות שלנו. אם המטרה של הטיול הארוך היא להתנתק, להתרחק ולהכיר מקומות ותרבויות אחרות, וותרו על מכשיר הטלפון והצטיידו במצלמה קומפקטית במקומו. אם בכל זאת חשוב לכם להישאר מחוברים, בדקו לגבי רכישת כרטיס סים מקומי על מנת להוזיל את עלות ההתקשרות עם הקרובים לכם.

כיצד לשמור על הבריאות

על מנת לשמור על הבריאות לאורך הטיול, חשוב לבצע חיסונים לפני שיוצאים לדרך, לעשות ביטוח רפואי פרטי המיועד למטיילים וגם להכין תיק תרופות שיכיל את הדברים הנחוצים ביותר כמו כדורים להורדת חום, סירופ נגד שיעור, פסלטר ותחבושת, משכה אנטיביוטית, כדורים נגד שלשול ויוד או כל תרסיס מחטא אחר. במידה ותפנו לנציגי מור – מרפאל מטיילים, תהיה לכם הרשימה המלאה ביותר של כל התרופות שחשוב לקחת לדרך. צרפו לתיק הזה גם מחת וחוט וכמה סיכות ביטחון ואתם מוכנים לכל תרחיש כדי להיות עצמאיים בשטח.

כיצד שומרים על החפצים היקרים ועל הכסף

על מנת לשמור על חפצים יקרי הערך ועל מנת שהדאגה לשלומם לא תהפוך למטרד יום יומי, כדאי לרכוש שקית גדולה אטומה למים שאליה יכנסו כל החפצים הללו. על מנת לשמור על הכסף, מטיילים ותיקים ממליצים לטיים עם טרבל צ'קס, אותם ניתן להמיר בכל בנק למזומן. בשיטה כזו תוכלו להבטיח כי כספכם לא ייגנב והתקציב שיש לכם לטיול יעמוד לרשותכם בשלמותו.

 

אזור התגובות נעול.