איך לשמור על אורח חיים בריא גם במהלך חופשה

מאי 11, 2014   //   by admin   //   טיפים והמלצות  //  סגור לתגובות על איך לשמור על אורח חיים בריא גם במהלך חופשה

כל העולם שומר על כושר, וטרנד הבריאות הפך אותנו למודעים יותר, חזקים יותר, שמחים יותר, וכמובן, בריאים יותר. רובנו חיים בשגרה המשלבת ביקורים בכל אחד ממעוזי הכושר והבריאות השונים, אם זה בחדרי ומועדוני הכושר, במסלולי הג'וגינג בפארק, בביקורים בבריכה, במסלולי הצעידה לאורך חופי הים, ועוד מגוון שיעורים, סדנאות, ואימונים שונים ומהנים.

אותה שגרת החיים, שמרכיבה את רוב זמננו, ואכן דרושה לנו בהחלט בכדי לשמור על בריאות ותחושת חיוניות גופנית ונפשית, היא השגרה ממנה רבים מאתנו בורחים מעת לעת, לחופשות מרעננות בכדי להתמלא במוטיבציה ואנרגיה מסוג חדש. האתגר הגדול של הנופשים המודרניים הוא כיצד לא לוותר על איכות החיים שהורגלנו בה במהלך חיי היום-יום שלנו, ולא לוותר על החופש להסתובב, ליהנות, להתפנק, לגלות ולהתחדש בטיולים במקומות לא מוכרים.

פתרונות לשמירה על כושר בחופשה

בחופשה ביעדים עירוניים, הפתרונות זמינים יותר ומוכרים יותר, לפחות לרובנו. רוב האנשים מגיעים מסביבה עירונית, ומי שנוסע לחופשה בניו-יורק, ברצלונה או לונדון, ימצא בקלות מקומות שייתנו מענה לצורך שלו. חדר כושר בריטי או הולנדי יהיו דומים במהותם, ומלבד השפה, המחיר והמנהגים המקומיים, האימון והסדירות שלו יכולים להישמר בעיר בקלות רבה. החוויה הייחודית של אימוני כושר בחו"ל יכולה להיות מעניינת בפני עצמה, כאשר נפגשים עם ההווי המיוחד של המקום.

עוד פתרון עירוני מוצלח הוא כמובן הצעידות, דבר הכרחי לרוב המטיילים והתיירים, בעיקר, אך לא רק, בסביבה העירונית. תיירות עירונית בערים היפות של אירופה לדוגמא, וכמובן שגם בניו יורק, דורשת מאתנו זוג נעלי ספורט חזקות וטובות. המנהג המוכר והטוב – ללכת לאיבוד ברחובות עיר זרה, הוא מנהג שעונה גם על הצורך בהתמזגות עם מקום חדש וחוויה תיירותית משחררת ונעימה, וגם עם השמירה על הכושר שלנו במהלך החופשה.

כושר ביעדים מיוחדים ואקזוטיים

חופשות על חופי ים וביעדים ייחודיים מאפשרים לנו לשמור על הכושר בדרכים יצירתיות, ולמתוח, אם רוצים, את הגבולות שלנו. נכון, ברוב חופי התיירות הגדולים תמצאו גישה למלונות, ולחדרי הכושר שבמלון (פתרון מועדף על רבים בימינו, הבוחרים את המלון שלהם, בין היתר, רק אחרי שבדקו כי יש בו חדר כושר מאובזר היטב), ובכל זאת, ההזדמנות לאתגר חדש ומהנה קורצת.

מפגש עם גלישת רוח וגלישת גלים, חתירה ושחיה בים מול הגלים, והרבה מאוד סוגי ספורט ימי אחרים מאפשרים לנו גם לשמור על כושר, גם ליהנות מאדרנלין שופע (שמוסיף לחוויית האימון והיכולות הפיסית של הגוף), וגם לפגוש שרירים בתוכנו שלא הפעלנו מעולם. מקומות שונים מציעים אפשרויות שונים, וניו-זילנד היא דוגמא מצוינת. ניו-זילנד נחשבת לבירת הספורט האתגרי, ונותנת לתיירים הזדמנות לפגוש את הצורך שלהם בהתרגשות ובחוויות יוצאות מגדר הרגיל, ולשמור על כושר בדרכים יצירתיות, מאתגרות ומהנות במיוחד.

אזור התגובות נעול.