חופשה באיטליה – ורונה או רומא?

אוק 8, 2013   //   by admin   //   יעדים אטרקטיביים  //  סגור לתגובות על חופשה באיטליה – ורונה או רומא?

אין הרבה יעדים אטרקטיביים יותר בעולם שלנו מאשר איטליה. ארץ המגף מציעה אינספור אתרים לביקור, ומסלולים המתאימים לכל סוג של מטיילים, ולכל אופי של טיול. גם אתם החלטתם שחופשתכם הבאה תיעשה באיטליה, וההתלבטות שלכם היא בין שני יעדים פופולאריים במיוחד: רומא מצד אחר, ורונה מהצד האחר. במה תבחרו?

על הקסם של רומא

רומא, בירת איטליה, נחשבת לאחת הערים המבוקשות בעולם. הסיבה המרכזית לפופולאריות של הזמנת חבילות נופש לרומא היא רשימת האטרקציות האינסופית, אשר מחכות למבקרים בעיר. די אם נזכיר את הקולוסיאום, הפורום הרומאי, הוותיקן, גבעת הקפיטול, כיכר פיאצה נבונה, מרחצאות קרקאלה, מזרקת טרווי – והרשימה עוד ארוכה.

רומא מציעה גם אטרקציות למכביר לילדים, מה שהופך אותה אידיאלית לחופשה משפחתית. בין אם המדובר הוא במוזיאון הילדים ברומא, במעלית הזמן, בגן החיות ביופרקו או בפארק השעשועים Rainbow Magic Land, הנמצא במרחק נסיעה קצרה מהעיר. אם נוסיף לכך את הארכיטקטורה העשירה, אוכל האיטלקי המשובח והתרבות המגוונת, נבין מדוע מדובר ביעד חובה. מכל אלה נובע שהבחירה ביעד זה הייתה קלה הרבה יותר אילולא נכנסה לתמונה האפשרות של חופשה בצפון איטליה, ובכלל זה ביקור בורונה.

ורונה: הרבה יותר משייקספיר

ורונה ידועה, בראש ובראשונה, כעיר של רומיאו ויוליה, הזוג השייקספירי המפורסם: לא ניתן להגיע לעיר ולא לבקר במרפסת של יוליה, המפורסמת כל כך מהמחזה. אלא שמעלותיה של ורונה לא מסתכמות בכך. ניתן למצוא בה אתרים תיירותיים מרשימים אחרים, דוגמת הארנה של ורונה, כיכר פיאצה ברא, טירת Cestelvecchio (המשמשת כמוזיאון), מגדל לאמברטי ועוד. וגם בה, ניתן למצוא עדות ניצחת לעושרה של התרבות האיטלקית.

כל אלה הופכים את ורונה לעיר רומנטית ביותר מצד אחד, אך גם כזו שניתן בהחלט לבלות בה ימים ארוכים של טיולים. הקרבה של ורונה לערים מרהיבות אחרות, דוגמת פירנצה או ונציה, הופכת אותה גם לאידיאלית לטיולי כוכב באזור צפון איטליה כולו. זהו יתרון מסוים שלה על פני רומא, בה מרחקי הנסיעה הגדולים מהצפון מקשים על הביקור בערים החשובות האלה.

בסופו של דבר, ההחלטה נופלת עליכם

מיותר להדגיש כי תיאורי הערים שהובאו כאן הם כלליים מאד, כך שניתן למנות עוד מעלות רבות של כל אחד מהיעדים. מה שחשוב, בהקשר שלנו, הוא שלא ניתן בהכרח להצביע על תשובה חד משמעית לשאלה שהוצגה מעלה: ישנם אנשים שיעדיפו את רומא, בעוד אחרים את ורונה. ואגב, מרבית האנשים ישמחו לבקר בשתי הערים האלה, ובצדק גמור.

בסופו של דבר, הטעם האישי שלכם צריך להיכנס לתמונה, כמו גם הרכב המטיילים בנסיעה הספציפית הזו: חלק מעדיפים לבלות עם משפחותיהם באטרקציות העירוניות של רומא, בעוד אחרים מתחברים יותר לנופים של צפון איטליה. סוגיות חשובות אחרות שצריכות להיכנס למשוואה נוגעות לתקופת השנה, לאופי הטיול המבוקש, למשך הטיול הרצוי (מאורגן? השכרת רכב?), וכמובן – למחיר.

מידע נוסף להזמנת החופש הבא שלכם נמצא באתר קשרי תעופה http://www.kishrey-teufa.co.il חופשה נעימה!

אזור התגובות נעול.