רשמים מטיסה לניו יורק

ינו 15, 2012   //   by admin   //   יעדים אטרקטיביים  //  No Comments

תמיד רציתי לטוס לניו יורק ועל אף שהיו לא מעט טיסות לניו יורק שהזדמנו לי במהלך חיי, רק לאחרונה עשיתי את הצעד סוף סוף. טיסות לניו יורק הן לא לגמרי כל מה שחשבתי שהן יהיו. בהרבה מובנים, טיסות לניו יורק הן טובות יותר מכפי שחשבתי שהן תהיינה, אולם ישנם דברים אחרים, אשר כדאי להיות מוכנים אליהם, כגון – ההחמרה בבדיקות הביטחון בארצות הברית – בכניסה וביציאה ממנה.

על טיסות לניו יורק
ראשית, טיסות לניו יורק הן טיסות ארוכות. טיסות לניו יורק אורכות בדרך כלל סביב 11 שעות טיסה, וגם זה כאשר מדובר על טיסה ישירה מישראל. לרוב, טיסות לניו יורק מישראל הן טיסות ישירות, אולם ניתן לעתים לשלב טיסות לניו יורק עם עצירה בדרך. אין לי ספק, כי לו היה מדובר על טיסות לניו יורק לפני מספר שנים, הייתי מעדיף למצוא טיסה עם עצירה של שבוע בפריז או ברומא. הפעם זה פשוט לא הסתדר. ישנו מגוון של טיסות היוצאות מן הארץ אל ניו יורק באופן תדיר וסדיר. בשל היותה יעד מרכזי ופופולארי, ניתן למצוא כרטיסי טיסה לניו-יורק מכל הסוגים ובכל רמות השירות בכל שלב בשנה.

החמרה בבדיקות הביטחוניות
הדבר הראשון, אשר כדאי להיות מוכנים אליו מראש, הוא ההחמרה בבידוק הביטחוני בשדות התעופה של ניו יורק בעקבות הפיגוע במגדלי התאומים בשנת 2001. טיסות לניו יורק מצריכות הגעה מוקדמת אל שדה התעופה, כדי להבטיח שתספיקו לסיים את כל הבדיקות הדרושות בזמן לקראת הטיסה. הגעה כ-3 שעות לפני הטיסה היא בדרך כלל מספקת. כמובן שאם אתם טסים עם הילדים, רצוי להביא איתכם משחק מחשב או ספר צביעה עבורם.

ההחמרה בבדיקות הביטחוניות בטיסות לניו יורק איננה ניכרת רק בשדה התעופה בדרך לארצות הברית, אלא גם בהגעה לניו יורק וגם ביציאה מהמדינה. על נושא בדיקות הביטחון בטיסות פנים – שלמזלי לא הייתי צריך במהלך הביקור שלי בניו יורק, כבר נכתב מספיק. בכל מקרה, ברור כי המדובר בעניין שכדאי להביא בחשבון לפני הנסיעה.

נופיה ואתריה של העיר לא מאכזבים
לאחר הנחיתה בניו יורק, אני חייב לומר שהעיר לא רק מבטיחה, אלא גם מקיימת. הביקור בכל האתרים המוכרים חווייתי ביותר: מגורדי השחקים ועד לסנטרל פארק; מברודווי ועד למועדוני הלילה וכיכר טיימס; מהמוניות הצהובות ועד לפסל החירות – ניו יורק היא עיר מדהימה שאשמח לבקר בה שוב ושוב.

ההגעה לאתרים השונים הייתה פשוטה למדי. לאחר הנחיתה בלה-גווארדיה מצאתי תחבורה ציבורית נוחה למדי אל העיר.

למרות שלא חסרים מלונות בארה"ב שניתן למצוא תוך כדי, כבר תיאמתי מראש את המלון וידעתי בדיוק לאן אני נוסע. לאחר התארגנות והתאקלמות קצרה הייתי בדרך אל ארוחת ערב ראשונה בניו יורק עם מכרים. ניו-יורק אולי רחוקה מישראל, אבל האווירה באה שווה כל מייל שעוברים בטיסה בדרך אליה!

השאר תגובה