השכרת רכב בחו"ל – איפה, איך, מתי?

אם אתם נוסעים לחו"ל ואתם מרגישים בטוחים מספיק כדי לנהוג באותה מדינה, הרי ששכירת רכב היא הצעד הבא שאתם צריכים לעשות. אספנו עבורכם מידע אודות דברים שכדאי לשים אליהם לב בטרם תשכרו רכב כלשהו, כדי לעזור לכם לבחור בין חברות השכרת הרכב השונות.

השכרת רכב בחו"ל – מאיפה להתחיל?
לפני שניגשים אל השכרת רכב בחו"ל, חשוב תחילה לוודא כי אתם יכולים לנהוג באותה מדינה בה אתם מתכוונים לבקר. השכרת רכב בחו"ל בדרך כלל מותנית בכך, שיהיה לכם רישיון נהיגה בינלאומי בתוקף, או רישיון מתאים אחר. לעתים, ישנן דרישות פורמאליות אחרות, אשר יכולות להשפיע על האפשרות לשכור רכב בחו"ל או על מחיר ההשכרה (גיל הנהג, ותק נהיגה וכו'). אולם, מעבר לשאלות הפורמאליות האלה, חשוב כי תשאלו את עצמכם, טרם השכרת רכב בחו"ל, אם אתם מרגישים בטוחים מספיק כדי לנהוג באותה מדינה. זהו עניין של הרגשה אישית, וחשוב לתת את הדעת על כך.

בחירת סוג הרכב
בעת השכרת רכב בחו"ל תוכלו לבחרו בין דגמים שונים של רכבים. חברות השכרת הרכב מציעות דגמי רכבים קומפקטיים וזולים מול רכבים יוקרתיים יותר שניתן לשכור. כך למשל, אחרת מהחברות משכירה רכבים עם גג נפתח. כפי שניתן להבין, הכל עניין של מחיר, אולם לא רק את מחיר השכרת הרכב יש להביא בחשבון. יש להביא בחשבון גם פרמטרים נוספים, כגון עלות תיקון נזק במקרה של תאונה וכמובן את צריכת הדלק של הרכב.

כמובן שככל שיש לכם יותר תקציב, אין בעיה לשלם גם על הדלק, אולם בדרך כלל אנשים מעדיפים לחסוך, ולכן כדאי לבדוק גם את עלות הדלק הצפויה לכם. בחירת הרכב צריכה להיעשות בכפוף לצרכים שלכם ולאורך הנסיעות הצפויות לכם, כדי להבטיח יעילות דלק מחד, ונוחות מאידך.

מי משלם על הדלק?
חברות השכרת רכב בחו"ל מציעות מסלולים שונים של השכרת רכב. בחלק מהמקרים הדלק כלול במחיר ההשכרה, במקרים אחרים השוכר משלם על הדלק. כך למשל, אחת החברות המציעה השכרת רכב בחו"ל מפרסמת חבילות אשר מאפשרות לכם לקנות את הדלק לרכב מראש – עוד מהארץ – ובכך לחסוך מעט בהוצאות על הדלק.

רכישת ביטוח בעת ההשכרה
ככל שיש אפשרות, הרי שמומלץ מאוד לרכוש ביטוח גם נגד נזקים לרכב ונגד גניבה. זכרו, כי להבדיל מנהיגה בארץ, בה אתם מכוסים על ידי ביטוח חובה לנזקי הגוף ועל ידי ביטוחים נוספים לנזקי רכוש שונים, בעת השכרת רכב בחו"ל אין הדבר בהכרח כך. בדקו עם חברת השכרת הרכב בחו"ל מה בדיוק כולל הביטוח, והקפידו לנהוג כאשר אתם מבוטחים היטב, כדי להיות מוכנים לכל צרה שלא תבוא. זכרו, גם כי אתם נוהגים במדינה זרה, אשר אינכם מכירים לעומק, ולכן יש סבירות לא מבוטלת שתעשו טעויות בנהיגה.