חשיבותו של ביטוח נסיעות לחו"ל בעת נסיעה

כאשר אנחנו טסים לחו"ל איננו מכוסים עוד על ידי הביטוחים השונים שיש לנו בארץ. יתרה מכך, אם נחלה בחו"ל, כאשר נחזור לארץ, לא נוכל לקבל פיצוי בעבור פגיעות שנגרמו לנו בחו"ל (אלא ככל שהדבר הוסדר עם חברת הביטוח או בפוליסה). ביטוח נסיעות לחו"ל הוא גם השקט הנפשי שלנו, שכאשר אנחנו נמצאים בחו"ל, אנחנו מכוסים כנגד כל בעיה שעלולה לצוץ. ישנם סוגים שונים של ביטוח נסיעות לחו"ל המתאימים לכל נוסע בהתאם לאופי הנסיעה שלו, ומאפשרים לכל אחד למקסם את הכיסוי הביטוחי מחד והחיסכון הכספי מאידך.

רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל בגדר חובה
כאשר אנחנו נמצאים בחו"ל, כאמור, לא נוכל לקבל טיפול רפואי, אלא בתשלום מלא, ולא נוכל להיעזר בביטוח הבריאות וכו' אשר אנחנו מקבלים בארץ מהמדינה ועוד גורמים נוספים. ביטוח נסיעות לחו"ל הוא הדרך היחידה שלנו להבטיח, כי על כל צרה שלא תבוא נוכל לקבל את הסיוע הדרוש לנו. נסיעה ללא ביטוח נסיעות לחו"ל משאירה אותנו חשופים לחלוטין לכל סיכון, שעלול להתרחש, וניאלץ להתמודד עמו בכוחות עצמנו במקרה כזה.

סוגים של ביטוחים
ישנם סוגים שונים של ביטוחים הנבדלים ביניהם בעיקר בהיקף הכיסוי, כלומר סוגי הפעילויות שהם מכסים – למשל, פציעות שנגרמות עקב פעילות בספורט אתגרי, או כיסוי מצבים רפואיים קיימים וכו' – גובה תקרת הפיצוי ומספר ימי האשפוז שהביטוח משלם במקרה של אשפוז.

בדרך כלל, בעבור טיסה "רגילה" שאינכם מתכוונים לעסוק בה בספורט אתגרי, למשל, אלא רק לטייל במקומות שונים, חבילות ביטוח נסיעות בסיסיות הן מספקות. אמנם, ישנם הבדלים בתקרת הכיסוי של החברות השונות, אולם אלה מתורגמים גם אל המחיר של הפוליסה כולה. בחרו את הביטוח המתאים לכם ביותר על ידי איזון בין הכיסוי לבין המחיר. בעבור המצבים החריגים, חשוב ביותר לבדוק כי הפוליסה מכסה אתכם במקרים האלה, וכיצד בדיוק. כך למשל, בפוליסות ביטוח אשר נועדו למי שיש להם מחלות רקע, יש להקפיד כי הפוליסה תכסה בגין הרעה במצב הרפואי וכיוצא באלו.

דבר נוסף שכדאי לבדוק בפוליסות הוא דרישת האשפוז. לא בכל מקרה שאנחנו ניפגע נזדקק לאשפוז. אם הפוליסה משלמת רק במקרים של אשפוז, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו במצב בו אנחנו צריכים לשלם על צילומי רנטגן, למשל, ועבור שירותים רפואיים נוספים, כיוון שאיננו מאושפזים.

יתרונות נוספים של ביטוח נסיעות לחו"ל
בנוסף לכל האמור לעיל, מציעות פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל גם יתרונות נוספים בעבור הנוסעים, כגון ביטוח כבודה, עם אפשרות לפיצוי מיידי כדי לרכוש בגדים ופריטים במקום אלה שאבדו עם המטען. ישנם ביטוחים המכסים גם הוצאות של בני או בנות זוג אשר טסים כדי לפגוש את המבוטח שנפגע (מכסים את עלות כרטיס הטיסה ועוד). הטבות אלה הן דרך נוספת של החברות השונות לפתות לקוחות, ולכן כדאי להשוות ולראות מי מהחברות מציעה לכם את המרב בעבור כספכם.

למידע נוסף אודות: השכרת רכב בחו"ל